فعالیتهای جدید

یکی از توانایی های مهم شرکت تبریدکاران ساخت مبدل های حرارتی با کارکرد تحت شرایط عملکردی سخت و ویژه است. برای مثال می توان به تولید مبدل حرارتی با کاربرد در صنایع دریایی اشاره کرد. با توجه به خوردگی بسیار بالای آب دریا این مبدل از آلیاژهای خاصی ساخته می شود و باید در برابر خوردگی بسیار مقاوم باشد.

از دیگر مبدل های خاص ساخته شده توسط شرکت تبریدکاران می توان به اویل کولر PLATE FIN ساخته شده با فشار کاری بسیار بالا اشاره کرد. فشار کاری اویل کولرهای PLATE FIN عموما بین 5 تا 15 بار است اما نمونه تحقیقاتی این اویل کولر در آزمایشگاه شرکت تبریدکاران تحت فشار 42 بار قرار گرفت و هیچ نشتی ای در آن مشاهده نشد.

از دیگر محصولات خاص تولید شده شرکت تبریدکاران می توان به انواع مبدل های حرارتی ساخته شده برای صنایع هواپیمایی اشاره کرد. این مبدل ها که درسیستم های تهویه مطبوع، سوخت رسانی و هیدرولیک هواپیما استفاده می گردند باید در برابر لرزش و شتاب بالای این پرنده ها مقاوم باشند و قابلیت اطمینان بسیار بالایی را نیز دارا باشند. این مبدل ها پیش از نصب در هواپیما تست های سخت گیرانه ای را بر طبق استاندارد های بین المللی پشت سر می گذارند.

از بین محصولات تولید شده کاربردی در صنایع هوایی می توان به عنوان نمونه به ایر تو ایر کولر هواپیمای بوئینگ 747 و ایرباس A300 اشاره کرد. این دو مبدل که در سیستم تهویه مطبوع هواپیماهای مسافربری نام برده بکار می روند، دارای ساختار داخلی و شکل هندسی پیچیده ای می باشند و برای نصب روی هواپیما تست ها و مراحل تایید مختلفی را پشت سر می گذارند.

شرکت تبریدکاران همچنین بنا به درخواست مشتری قابلیت اجرای تمامی تست های خواسته شده بر اساس استاندارد های بین المللی از جمله استاندارد MIL STD، SAE و ASHRAI را دارا می باشد.

گفتنی است شرکت تبریدکاران به تازگی نمونه های از هیت پایپ ها تولید نموده است. هیت پایپ ها لوله های حرارتی هستند که با استفاه از واکیوم نسبی داخلی محدوده حرکت ملکولها را افزایش داده و منجر به انتقال حرارت بسیار سریع می شوند. از دیگر محصولات جدید تبریدکاران می توان ترموستات، دماسنج و حسگر هشدار حریق کاربردی در وسایل نقلیه هوایی را نام برد.

شرکت تبریدکاران علاوه بر محصولات ذکر شده فوق توانایی ساخت ماشین آلات صنعتی را نیز دارا می باشد. برای مثال می توان به انواع کوره های عملیات حرارتی، کوره بریزینگ، میز بریزینگ اتوماتیک رادیاتورهای آلومینیومی، دستگاه وایرپیچ، دستگاه فین پیچ ال تایپ، دستگاه فین پیچ اسپیرال و انواع دستگاه فین کروگیت با طرح های مختلف که در این شرکت ساخته شده و به بهره برداری رسیده اند اشاره کرد. نمونه هایی از ماشین آلات تولید شده در این شرکت را در تصاویر زیر مشاهده می کنید.