طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی

شرکت تبریدکاران علاوه بر تولید محصولات حرارتی، توانایی ساخت انواع ماشین آلات صنعتی را نیز دارا می باشد. در ادامه برخی از ماشین آلاتی که تاکنون در این شرکت طراخی و ساخته شده است معرفی می گردد:

کوره بریز آلومینیوم، استیل و تیتانیوم

شرکت تبریدکاران چندین نمونه از کوره های بریز آلومینیوم را طراحی کرده، ساخته و به بهره برداری رسانده است. کار کوره بریزنگ آلومینیوم اتصال قطعات به یکدیگر است. به این صورت که قطعات ساخته شده روی یکدیگر مونتاژ می شوند و در کوره قرار می گیرند. کوره بریزینگ دما را تا دمایی نزدیک دمای ذوب متریال مورد نظر بالا می برد. در این دما لایه پوششی روی قطعات ذوب شده و منجر به اتصال قطعات به یکدیگر می شود. سپس دما پایین آورده شده و محصول یکپارچه شده از کوره خارج می گردد. همچنین این شرکت توانایی ساخت کوره بریز استیل و تیتانیوم را نیز داراست.

میز بریزینگ اتوماتیک

میز بریز اتوماتیک نیز از دستاوردهای جدید شرکت تبریدکاران است. این میز بریز سبب کاهش هزینه های سرمایه گذاری اولیه برای داشتن کوره های بزرگ بریزینگ است و در بسیاری از رادیاتورها که بریز خطی داشته باشند و نیازی به بریز کل مجموعه نباشد، به نسبت کوره های بریزینگ بسیار به صرفه تر خواهند بود. در این روش رادیاتور روی میز بریزنگ نصب می شود و میز با چرخاندن رادیاتور مورد نظر در جهات مختلف و اعمال شعله موضعی به قسمت هایی که باسیتی بریز شوند عملیات بریزینگ را انجام می دهد.

سایر ماشین آلات

سایر ماشین آلاتی که تاکنون در شرکت تبریدکاران ساخته شده است عبارتند از:

  • کوره های عملیات حرارتی
  • دستگاه وایرپیچ
  • دستگاه فین پیچ ال تایپ
  • دستگاه فین پیچ اسپیرال
  • انواع دستگاه فین کروگیت با طرح های مختلف
  • انواع قالب پره های مورد استفاده در صنعت رادیاتور